Kuriér, ktorý vďaka rýchlej pôžičke pre živnostníkov doručuje balíky

Príbeh obchodíku NAŠE

7 okt, 2021

O nás a našom e-shope som rozmýšľala už dlho – našťastie od nápadu k realizácii nebolo ďaleko. Hovorí nám majiteľa obchodíku NAŠE Lucia.
A čo je na obchodíku NAŠE také výnimočné? Myslím, že hlavne prístup k ľudom, je to jednoducho obchodík pre všetkých čo si ctia slovenské tradície, taký malý, milý a rodinný.

Na to aby sa z obyčajného nápadu “mať svoj obchodík zo slovenským tovarom” stala realita, nestačí len chcieť. Musí to prijsť samo. Náš obchodík a jeho tovar nie sú vyrobené pre oko, všetko musí pochádzať z vnútra a jej zdravej “firemnej” kultúry. Značka sa stáva lovebrandom prirodzene, neexistuje konkrétny návod na úspech, no základom je dôvera zákazníkov. V našom prípade sú hodnoty: slovenský pôvod výrobkov a vysoká kvalita. Značky, ktoré v NAŠOM obchodíku predávame majú stanovené správne hodnoty. Preto sa to odrazí sa to vo forme pozitívnej skúsenosti zákazníka. Či už ide o tričká, keramiku, košíky, oplátky, šperky, alebo slovenské designové okuliare – vždy sa držíme zásady: čo je slovenské to je dobré.

Začiatky a hľadanie prvých priestorov v Malackách

Pred štartom moje firmy som si naštudoval právne predpisy na podnikanie v  sektore “kuriér”. Potom to už išlo – prvé auto, menšie kuriérske zákazky a rozširovanie doručovania po celom regióne. Pomohli mi webové stránky, kde som sa spropagoval svoju malú firmu. A neskor druhé väčšie auto, ktorým som mohol roznášať aj väčšie zákazky. Som za túto prácu v našom regióne rád, lebo viem za čo robím a jasné pravidlá prinášajú férové podmienky pre mňa aj pre mojich zákazníkov. Pri ich príjmaní musí každý  kuriér absolvovať školenie a získať tak poznatky, ktoré využije pri svojej práci. To vie veľmi milo prekvapiť, pretože všade navôkol človek počúva ako sa to nedá a ja dostávame veľmi veľa pozitívnej energie.

Čo bolo pre vás najväčším prekvapením, keď ste začali podnikať? Najmä tie pozitívne reakcie stále sa vracajúcich zákazníkov. S mnohými sme si vytvorili doslova familiárny vzťah. Rýchla pôžička pre živnostníkov je tu pre každého, ale bez nadšenia by som podnikanie v kuriérskom biznise nerozbehol.

Toto nie je práca na osem hodín, že prídem do práce zapnem počítač, odídem a vypnem sa. Vlastne by som to ani nenazval prácou, ale spôsobom života. Doručujem cez víkendy a sviatky, čo však mojej manželke nevadí, pretože väčšinou som preč len pár hodín. Vybavím, doručím, čo treba a keďže mám jasné finančné pravidlá, donesiem domov zaujímavý finančný obnos. Pokračuje Martin, ktorý je vyučený špeditér a už pár rokov má úspešnú stredne veľkú kuriérsku firmu na východnom Slovensku.

I keď to od začiatku nešlo s takou ľahkosťou

Kuriérska služba ako biznis model je jedna z možností na otvorenie vášho podniku s minimálnymi počiatočnými investíciami. Hlavná je chuť doručovať tovar a rýchlosť akou som schopný tovar na danú adresu doručiť.

Hlavná mesačná finančná položka sú autá. Ich kúpa, pohonné hmoty, oprava a servis. Áut mám viac, takže aj peňazí na ich pohonné hmoty miniem viac. Prenajímam si priestory a mám svoje stránky, kde ma zákazníci kontaktujú. Uspieť v tomto biznise bude oveľa jednoduchšie, ak zvážite pôžičku pre živnostníkov. Tento typ podnikania nevyžaduje špeciálne vedomosti, veľké kapacity alebo prechádzajúce zložité právne postupy.

Od roku 2015 sa významne zvýšil dopyt po dodávke tovaru, pretože veľa ľudí začalo objednávať cez e-shopy online. A potrebujú rýchle kuriérske spoločnosti, aby im priniesli tovar až domov. Preto firmy ako má Martin môžu doručovať tovar po celom regióne.

samostatne zárobkovo činná osoba

U nás si ctíme tradície!

Slovenský obchodík NAŠE prináša tovar pre všetkých. Deti, domácnosť, muži, ženy alebo starý rodičia. Darček pre každého.